Zakład swoją działalność rozpoczął w 4 lutego 1977 roku. Początkowo zatrudnialiśmy 4 osoby. Firma w tym okresie dysponowała jedynym sklepem przylegającym do piekarni. Dla wzbogacenia asortymentu wprowadzaliśmy stopniowo do produkcji wyroby cukiernicze.

Nasza działalność od początku rozwijała się na wielu polach. Wraz z rozbudową zakładu, zaczęliśmy szkolić uczniów, poszerzać asortyment wyrobów oraz rozbudowywać sieć sprzedaży.

Dzięki posiadanej wiedzy teoretycznej i nabywanemu w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej doświadczeniu udało nam się w okresie 30 lat z powodzeniem wyszkolić ponad 100 uczniów w zawodzie piekarz i cukiernik. Obecnie szkoli się u nas 6 uczniów. Dysponujemy ponadto potencjalnymi możliwościami kształcenia uczniów w charakterze sprzedawcy. Wyszkolone u nas osoby mają opinię dobrze przygotowanych do podjęcia samodzielnej pracy w wybranym przez siebie zawodzie. W związku z wysokim poziomem szkoleń jak i liczbą wyszkolonych uczniów otrzymaliśmy od Związku Rzemiosła Polskiego Złotą Odznakę Mistrza (2001 r.)

Naszym podstawowym kapitałem są pracujący u nas ludzie. Ich oddanie, poświęcenie i profesjonalizm pomagają nam rozwijać się i sprostać Państwa wymaganiom. Obecnie zatrudnionych jest ok 30 osób na różnych stanowiskach w firmie.

Równolegle z działalnością szkoleniową rozbudowywaliśmy i modernizowaliśmy zakład dbając o większe zadowolenie i satysfakcję Naszych Klientów, ciągłą poprawę warunków pracy, szkolenia uczniów i socjalno bytowych. Od samego początku staramy się łączyć nowoczesne techniki wytwarzania z tradycyjnymi w wielu zakładach już zapomnianymi recepturami i sposobami produkcji.

Przez ponad ćwierć wieku działalności wprowadziliśmy do produkcji ok 270 różnego gatunku wyrobów, a w stałej ofercie mamy codziennie ponad 70 artykułów piekarskich i cukierniczych. Dzięki temu oferujemy towary o wysokiej jakości i smaku w niskiej cenie. To przekłada się na zaufanie Naszych Klientów – powierza się nam obsługę cateringu cukierniczego dużych imprez takie jak m.in. 750 lecie Kluczborka, 200 lecie PZU w Opolu, a także liczne wesela, przyjęcia i imprezy okolicznościowe.

Na początku dysponowaliśmy jedynie sklepem firmowym przy ulicy Wołczyńskiej 30 w Kluczborku. Produkowany przez nas chleb mleczny oraz bułki słodkie cieszyły się tak dobrą opinią, że wielu Naszych Klientów przyjeżdżało po nie z okolicznych miejscowości. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom w 1982 roku został uruchomiony sklep w centrum miasta mieszczący się przy ulicy Piłsudzkiego 17. W kolejnych latach uruchomiono nowe punkty sprzedaży w Kluczborku przy Palcu Konstytucji 3 Maja 19, na Targowisku Miejskim. (Pawilon C1), przy ulicy Bankowej 10 (2000 r.), w Wołczynie przy ulicy Namysłowskiej 8 (2003 r.) oraz w Opolu przy ulicy Chabrów 23a (2004 r.). Współpracujemy też z licznymi sklepami i restauracjami.

Od początku naszej działalności staraliśmy się w miarę możliwości wspierać lokalne inicjatywy społeczne (m.in. 750 lat Kluczborka, Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie) i charytatywne (m.in. Caritas, Dom Dziecka, Szkołę Specjalną) za co, otrzymaliśmy z rąk Burmistrza Miasta Kluczbork statuetkę Zasłużonego dla Miasta Kluczborka (2006 r.) oraz od Polskiego Komitetu Olimpijskiego brązowy medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego (2009r.).

Ale wszystko co osiągnęliśmy to zasługa WASZA Drodzy Klienci. BARDZO DZIEKUJEMY ZA ZAUFANIE I ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO TWORZENIA HISTORII RAZEM Z NAMI...

BAGIETKA - wypieki z pasją
... i miłością